Czego używam?

NICI

Używam głównie polskich bawełnianych nici firmy Ariadna, których paletę kolorystyczną uzupełniam mulinami francuskiej marki DMC, oraz węgierskiej marki Anchor. Ich trwałość i odporność na blaknięcie jest na bardzo wysokim poziomie, a ogromny wybór kolorów umożliwia mi lepsze dopasowanie ich do Waszych wymarzonych projektów.
 

TKANINY

Używam głównie lnu, lub mieszanki lnu z bawełną. Czasami na Wasze życzenie szukam materiałów w określonej kolorystyce i wtedy w grę wchodzi również wiskoza. Z miłości do środowiska czasami znajduję również len z drugiej ręki, zawsze jednak szukam tkanin, których jakość w niczym nie odstaje od tych „prosto z taśmy”.

tamborki

Wybieram jedynie drewniane z solidnego drewna bukowego. Na rynku dostępnych jest ogrom bambusowych, czy sosnowych tamborków, które jednak łatwo się gną i pękają. Wszystkie moje hafty oprawiane są w najlepsze dostępne w Polsce tamborki firmy Nurge (dystrybutor na Polskę PRYM). Słyną na całym świecie z solidnego wykonania i precyzyjnego wykończenia, dzięki któremu nie wychodzą z nich drzazgi, a materiał jest idealnie napięty. Tamborek wykończony jest solidną mosiężną śrubą. Na Wasze życzenie, mogę zabejcować tamborek do Waszego haftu na ciemny brąz. Wyjątkiem są tamborki owalne, które choć nadal bardzo wysokiej jakości nie są tworzone przez firmę Nurge. Standardowo oferuję tamborki w trzech rozmiarach: 10/13/16/22cm. Inne rozmiary mogę zamówić specjalnie dla Was, jednak realizacja takiego zamówienia trwa kilka dni dłużej.